سرخط خبرها
خانه / فوتبال اروپا / لیگ انگلیس / پیروزی پرگل لیورپول در خانه برایتون

پیروزی پرگل لیورپول در خانه برایتون

مرسی سایدی ها 5 بار دروازه برایتون را باز کرده و به رتبه چهارم جدول صعود کردند.

به گزارش “فوتپارس” هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال انگلستان با برگذاری  دیدار تیم های لیورپول و برایتون آغاز شد و لیورپول موفق شد در دیداری تماشایی با نتیجه 1-5 برایتون را مغلوب کرده و موقتا به جای آرسنال به رتبه چهارم جدول صعود کند.

در دقایق ابتدایی بازی اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد و اولین شانس بازی در دقیقه 16 نصیب برایتون شد که ضربه مورای از درون محوطه با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

اما در دقیقه 29 لیورپول موفق شد در اولین فرصت جدی خود به گل اول برسد. ارسال دقیق کوتینیو از روی نقطه کرنر با ضربه سر محکم امره جان همراه بود تا مرسی سایدی ها با یک گل از حریف خود پیش افتند.

2 دقیقه بعد لیورپول به گل دوم هم رسید. روی حرکت زیبای صلاح و پاس او به کوتینیو، ستاره برزیلی با یک پاس مورب در دهانه دروازه فرمینو را صاحب موقعیت کرد تا او زننده گل دوم تیمش باشد.

در ادامه برایتون تلاش زیادی برای جبران داشت اما لیورپول نهایتا با زدن تنها 2 شوت در چارچوب در نیمه اول، با برتری 0-2 به رختکن رفت.

با شروع نیمه دوم، برایتون در همان ابتدا فرصت بسیار خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه مورای در دهانه دروازه با عکس العمل فوق العاده مینیوله همراه بود و در برگشت مرسی سایدی ها با یک ضدحمله برق آسا به سمت دروازه برایتون رفتند و روی پاس صلاح و ضربه تمام کننده فرمینو به گل سوم دست یافتند.

در نهایت برایتون بالاخره در دقیقه 52 صاحب یک ضربه پنالتی شد که مورای آن را تبدیل به گل کرد و اختلاف به 2 رسید.

در دقیقه 64 و روی توپربایی فرمینو، صلاح می توانست زننده گل سوم لیورپول باشد اما ضربه او با مهار رایان همراه بود. در دقیقه 74 برایتون در آستانه زدن گل دوم بود اما ارسال گراس و ضربه مورای در نهایت وارد دروازه مینیوله نشد.

اما در دقیقه 86 لیورپول به گل چهارم رسید. کوتینیو موفق شد با یک ضربه ایستگاهی با تیزهوشی زننده گل چهارم مرسی سایدی ها باشد.

اما طوفان لیورپول ادامه یافت و این بار روی ارسال کوتینیو، دانک با ضربه سر دروازه خودی را باز کرد و لیورپول به گل پنجم رسید تا در نهایت با نتیجه 1-5 حریف خود را مغلوب کنند.

همچنین ببینید

لیورپول

پیش بازی لیورپول و وستهام

به گزارش فوتپارس لیورپول امروز در ورزشگاه آنفیلد شهر لیورپول به پذیرایی از وستهام می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *