سرخط خبرها
خانه / فوتبال ایران / لیگ برتر / پرسپولیس و تراکتورسازی از نگاه آمار و ارقام

پرسپولیس و تراکتورسازی از نگاه آمار و ارقام

 پرسپولیس-تراکتورسازی
پرسپولیس-تراکتورسازی

پرسپولیس و تراکتورسازی حساس‌ترین بازی هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال ایران را برگزار می‌کنند. این مسابقه امروز از ساعت 14:30 آغاز می‌شود.

به گزارش فوتپارس، نکته بسیار جالب درباره تقابل‌های این دو تیم در تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران این است که دو تیم مقابل یکدیگر از لحاظ تعداد برد برتری نداشته‌اند. هر کدام هشت برد مقابل دیگری به دست آورده است و سه مرتبه کار به تساوی کشیده است. تقابل این دو تیم همیشه جذاب و دیدنی بوده است.

اگر بازی مساوی شود که هیچ اما اگر یکی از این دو تیم ببرد آنگاه برنده تمام جدال‌های سال‌های اخیر است و از لحاظ تعداد برد جلو می‌افتد. در واقع تقابل فردا می‌تواند فینال همه سال‌های اخیر این دو تیم باشد. همین اتفاق حساسیت‌های این مسابقه را چند برابر می‌کند.

دیدارهای پرسپولیس و تراکتورسازی در دفعات مختلفی پر گل شده است، از جمله دیدار سال 77. در آن مسابقه پرسپولیس 5 بر دو تراکتورسازی را شکست داد که پر‌گل‌ترین دیدار تاریخ این دو تیم است.

نکته جالب آماری دیگر این است که تیم تراکتورسازی در خانه خودش بیشتر از خارج خانه امتیاز گرفته. این تیم در تمامی دیدارهایی که میزبان پرسپولیس بوده 27 امتیاز کسب کرده است. تبریزی‌ها در آزادی فقط 10 امتیاز گرفته‌اند.

بهترین گلزن تاریخ برگزاری دو تیم فرشاد پیوس است، این بازیکن اسبق سرخ‌ها در تقابل‌های پرسپولیس و تراکتورسازی 9 گل زده است.

در تقابل فردا پنج بازیکن پرسپولیس به نام های طارمی، امیری، منشا و کمال کامیابی نیا سابقه گلزنی به تراکتور را دارند که از این میان طارمی در دیدار فردا حضور ندارد و امیری هم به دلیل مصدومیت معلوم نیست به این مسابقه برسد یا خیر.

نکته دیگر به برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس برمی‌گردد. این مربی هرگز در مقابل تراکتور باخت نداشته است. از پنج تقابل برانکو با تراکتور سه بازی برد داشته و دو مسابقه نیز به تساوی رسیده است.

اما مهم‌ترین نکته دیدار پرسپولیس و تراکتورسازی این است که پرسپولیس 1035 روز است که مقابل حریف سرسخت و تبریزی خود تن به شکست نداده است.

همچنین ببینید

سیدمحمد حسینی

سیدمحمد حسینی: نمی‌دانم این شایعه تمارضم چگونه ایجاد شده است / با این شرایط به بازی برابر پدیده هم نمی‌رسم

دروازه‌بان تیم فوتبال سپیدرود رشت تاکید کرد که به هیچ عنوان تمارض نکرده و اصلا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *